close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 7 stycznia 2019

  W Brisbane zakończyła się 14. edycja największego w Australii festiwalu poświęconego polskiej kulturze PolArt 2018 Brisbane.

  Od 27 grudnia 2018 r. do 6 stycznia 2019 r. Brisbane tętniło bogactwem różnych aspektów polskiej kultury. Festiwal był jednym z najważniejszych punktów w kalendarzu wydarzeń polsko-australijskich, symbolicznie wieńcząc obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Od momentu powstania, w ciągu ostatnich 40 lat Festiwal PolArt stał się nie tylko jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń polonijnych w Australii, ale również znalazł uznanie międzynarodowe jako największe polonijne wydarzenie na świecie.

  Jako Patron festiwalu, 27 grudnia 2018 r. Ambasador RP w Australii Michał Kołodziejski, wraz z Premier stanu Queensland Annastacią Palaszczuk, dokonał oficjalnej inauguracji festiwalu, w obecności m.in. Małgorzaty Kwiatkowskiej, Prezes Rady Naczelnej Polonii Australijskiej.

  W programie PolArt 2018 znalazły się liczne koncerty muzyczne, pokazy sztuki, przedstawienia teatralne, występy taneczne, projekcje polskich filmów czy prezentacje polskiej literatury. Odbyły się również interaktywne warsztaty, które zachęciły mieszkańców Brisbane i turystów do odkrywania bogactwa polskiej kultury. Udział w festiwalowych wydarzeniach wzięło ponad 1000 artystów z Australii, Polski i Nowej Zelandii. Festiwal zgromadził zarówno młode jak i starsze pokolenie Polaków i Polonii, promując polskiego ducha nie tylko wśród Polaków, ale i wśród licznie odwiedzających festiwalowe wydarzenia Australijczyków.

  W czasie PolArt 2018 biało-czerwone barwy królowały w całym Brisbane, odzwierciedlając pasję i dumę z polskości.

  Kolejna edycja Festiwalu PolArt odbędzie się w Sydney w 2021 roku.

   

  Więcej informacji i zdjęć na profilu PolArt na Facebooku

   

   

   

  Zdjęcia: PolArt

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: