close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 25 października 2018

  Weterani z całego świata spotkali się na „Invictus Games” Sydney 2018. Po raz pierwszy mieliśmy okazję kibicować też Polakom.

  Nasz kraj reprezentowało 15 weteranów, wielu z nich było ciężko rannych, niektórzy są po amputacjach rąk lub nóg, inni przeszli operacje kręgosłupa, a większość ma orzeczony duży uszczerbek na zdrowiu. W Sydney startowali m.in. w lekkoatletyce, strzelaniu z łuku, pływaniu, siatkówce na siedząco czy kolarstwie.

  Międzynarodowa impreza organizowana jest przez fundację Invictus Games założoną przez Księcia Harry’ego, członka brytyjskiej rodziny królewskiej. Igrzyska odbywają się od trzech lat na różnych kontynentach (Londyn, Orlando, Toronto). W tym roku około 500 zawodników z 18 krajów spotkało się w Sydney od 20 do 27 października 2018. Byli żołnierze, którzy zostali ranni podczas służby, walczyło o medale w 11 dyscyplinach sportowych.

  Polscy weterani przygotowywali się do startu w igrzyskach podczas trzech turnusów w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo-Kondycyjnym w Mrągowie, gdzie ćwiczyli pod okiem wykwalifikowanych trenerów, na co dzień przygotowujących naszych paraolimpijczyków. Jak mówią weterani, udział w Invictus Games to dla nich wielkie wyróżnienie i zaszczyt. Dodają, że w tej imprezie nie chodzi jednak o zdobywanie medali, lecz o sportową rywalizację, która pomaga w powrocie do zdrowia.

   

  Źródło: www.polska-zbrojna.pl

   

   

  Zobacz więcej:

  https://www.facebook.com/TeamInvictusPoland/

  http://www.polska-zbrojna.pl/home/www/230?t=Invictus-Games-2018-serwis-Polski-Zbrojnej

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: