close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 27 sierpnia 2018

  Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do Spraw Dialogu Międzynarodowego, Minister Anna Maria Anders, wystosowała list do Polonii w kontekście wizyty oficjalnej Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Australii.

  Sz. P. Michał Kołodziejski

  Ambasador RP w Australii

   

  Szanowny Panie Ambasadorze,

  Z przykrością informuję, iż moja obecność w Australii wraz z delegacją Prezydenta RP nie doszła obecnie do skutku z uwagi na inne podjęte wcześniej zobowiązania w obszarze zadań rządowych i senackich. Wierzę jednak, iż będzie to możliwe w najbliższym czasie przy innej okazji. Otrzymuję bowiem wiele zaproszeń płynących z Australii - w tym od tak bliskiej mi Polonii. Jej znaczna część wywodzi się z czasów emigracji politycznej po II wojnie światowej, gdy wielu żołnierzy i podkomendnych mojego Ojca gen. Władysława Andersa nie mogło powrócić do Ojczyzny i szukało nowego miejsca swego osiedlenia w Wolnym Świecie.

   

  Za Pośrednictwem Pana Ambasadora proszę przekazać Im moje słowa sympatii i pamięci oraz przekazać zapewnienie, że są zawsze obecni w mojej pamięci. Szczególne słowa podziękowań pragnę skierować do kombatantów Polskich Sił Zbrojnych i ich rodzin, za ich wieloletnie zaangażowanie na rzecz utrzymania polskości, łączności z krajem i legalnymi władzami Rzeczypospolitej w okresie PRL-u. Dziś również to on są ciągle żywym dowodem łączności między dawnymi i nowymi czasy, gdy przychodzi nam świętować ważne dla Polski i Australii wspólne narodowe uroczystości.

  Łączę serdeczne pozdrowienia

                                                                                           Anna Maria Anders

  Link do wersji oryginalnej listu

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: