close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 7 sierpnia 2018

  Spotkania kurtuazyjne z Gubernator Lindą Dessau, Przewodniczącymi obu izb parlamentu stanowego - Brucem Atkinsonem oraz Colinem Brooksem, jak również z Ministrem Skarbu Timem Pallasem, były głównymi elementami wizyty w Melbourne, która odbyła się 31 lipca 2018 r.

  Głównym tematem rozmów z miejscowymi politykami było omówienie celów pierwszej wizyty oficjalnej Prezydenta RP w Australii, która obejmuje dwudniowy program w Melbourne. Ambasador Kołodziejski podkreślił m.in.  znaczenie stanu Wiktoria dla Polonii australijskiej, której największe skupisko znajduje się w Melbourne oraz wyraził nadzieję na rozwój relacji handlowych i naukowych Polski z Wiktorią. Zaprosił również swoich rozmówców do wzięcia udziału w kolejnej edycji Festiwalu Polskiego na Federation Square, który odbędzie się 18 listopada br.

   

  Podczas wizyty w Melbourne Ambasador Kołodziejski złożył również roboczą wizytę w Mauzoleum Pamięci, aby omówić szczegóły uroczystości poświęconej 77. rocznicy zluzowania oddziałów australijskiej 9. Dywizji Piechoty przez Samodzielną Brygadę Strzelców Karpackich, podczas oblężenia Tobruku w 1941 r.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: