close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 20 września 2017

  Ponad 870 wystawców z 37 państw wzięło udział w kolejnej edycji międzynarodowej wystawy spożywczej Fine Food Australia 2017, która odbyła się w dniach 11-14 września br. w Sydney.

  Polska zaprezentowała swoją ofertę na stoisku promocyjno-informacyjnym przygotowanym we współpracy z Ministerstwem Rozwoju RP. Poza atutami gospodarki Polski zaprezentowane zostały możliwości polskiego przemysłu spożywczego oraz poszczególne firmy z branży przetwórstwa spożywczego, które zdecydowały się na przysłanie nam swoich katalogów oraz materiałów informacyjnych, m. in. Suempol, Eco-Vit i Maspex). Firmy Międzychód oraz Cydr Lubelski wzięły bezpośredni udział w wystawie na stoisku informacyjnym Ambasady RP w Canberze.

   

  Podczas wystawy przedstawiciel Ambasady RP odbył spotkania z przedstawicielami polskich firm zapewniając o kontynuacji wsparcia udzielanego zarówno przez Ambasadę RP w Canberze jak i Konsulat Generalny RP w Sydney dla polskich przedsiębiorców na rynku australijskim i w pozostałych krajach Pacyfiku.

   

  Po ostatniej misji polskich firm z branży spożywczej do Australii we wrześniu 2013 r., udziale kilku polskich firm w wystawach Fine Food 2014 w Melbourne, Fine Food 2015 w Sydney, zeszłorocznej w Melbourne oraz tegorocznej w Sydney coraz większa rozpoznawalność polskich firm z sektora przetwórstwa rolno-spożywczego w Australii tworzy sprzyjający klimat do zacieśniania współpracy dwustronnej w Australią w tej dziedzinie.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: