close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 5 czerwca 2017

  Recital utalentowanego polskiego pianisty Łukasza Krupińskiego, z udziałem 150 miłośników twórczości F. Chopina, odbył się w Sali reprezentacyjnej Ambasady RP w Canberze w dniu 2 czerwca 2017 r.

  Wydarzenie, które zrealizowane zostało w ścisłej współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Chopina w Australii, miało na celu promocję III edycji Australijskiego Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego, zaplanowanego na 10-17 września br. w Canberze. W koncercie, którego program obejmował między innymi najsłynniejsze kompozycje F. Chopina, wzięli udział przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, mieszkańcy Canberry zaangażowani w promocję muzyki klasycznej oraz miejscowa Polonia. Wysoki poziom artystyczny polskiego artysty miał wpływ na bardzo entuzjastyczne przyjęcie występu przez miejscową publiczność.

   

  Głównym organizatorem kolejnej edycji Australijskiego Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego jest Towarzystwo Przyjaciół Chopina, a partnerami Szkoła Muzyczna na Australijskim Uniwersytecie Narodowym oraz Ambasada RP, która sponsoruje nagrodę w wysokości 5 tys. AUD dla laureata/-tki trzeciego miejsca. Wcześniejsze edycje wydarzenia, w organizację których Ambasada RP również była zaangażowana, miały miejsce w latach 2011 i 2014.

  Więcej informacji nt. Konkursu dostępnych jest na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia: http://www.aicpc.org.au/index.html

  1
  2
  3

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: