close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 6 września 2017

  Odbywająca się co 2 lata największa wystawa górnicza w regionie Azji i Pacyfiku - Asia-Pacific’s International Mining Exhibition AIMEX 2017 - która miała miejsce w Sydney w dniach 28-31 sierpnia 2017 r., skupiła 350 wystawców z 14 państw, włączając dwie firmy z Polski.

  Polska zaprezentowała swoją ofertę na stoisku promocyjno-informacyjnym przygotowanym przez Ambasadę RP we współpracy z Ministerstwem Rozwoju. Poza atutami polskiej gospodarki zaprezentowane zostały możliwości polskiego przemysłu górniczego, jak również konkretne oferty polskich firm z branży górniczej. Ze strony polskiej w wystawie AIMEX 2017 udział wzięły firmy Conbelts Bytom i Sempertrans.

   

  Na polskim stoisku dystrybuowane były również materiały informacyjne polskiej branży górniczej oraz materiały promocyjne firm: Fasing, Faser oraz Nitroerg. Podczas wystawy Radca ds. Ekonomicznych Ambasady RP odbył spotkania z przedstawicielami polskich firm, zapewniając o kontynuacji wsparcia udzielanego zarówno przez Ambasadę RP w Canberze jak i Konsulat Generalny RP w Sydney dla polskich przedsiębiorców na rynku australijskim i w pozostałych krajach Pacyfiku będących w kompetencji placówki.

   

  Odczuwalny w ostatnich latach wzrost zainteresowania wzajemnymi kontaktami pomiędzy polskimi i australijskimi firmami i instytucjami z branży wydobywczej daje realne możliwości do zwiększenia wymiany handlowej, technologicznej i inwestycyjnej pomiędzy Polską i Australią. Ożywienie koniunktury w branży górniczej w Australii stwarza również dodatkowe możliwości potencjalnej współpracy.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: