close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 23 listopada 2017

  Dzięki polskiej pomocy rozwojowej w ramach Programu “Małych Grantów” wyremontowany został budynek klasy podstawowej w miejscowości Megiar oraz zakupiona została specjalna wiertarka ortopedyczna do szpitala miejskiego Modilon General Hospital w Madang w Papui Nowej Gwinei (PNG).

  Radca ds. Ekonomicznych Ambasady RP w Canberze, Marek Kijewski, złożył w dniach 17-20 listopada br. wizytę w prowincji Madangi w PNG, w czasie której dokonał inspekcji wyremontowanego budynku klasy podstawowej w miejscowości Megiar oraz oficjalnie przekazał do szpitala miejskiego Modilon General Hospital w Madang oscylacyjną piłę ortopedyczną do dużych kości. Projekty zostały zrealizowane dzięki funduszom Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach “Małych Grantów”.

   

  W trakcie realizacji projekty nadzorowane był przez polskiego misjonarza ojca Marka Kondratta oraz zakonnika brata dr n. med. Jerzego Kuźmę przy znaczącym wsparciu lokalnej społeczności. Przedstawiciel Ambasady RP spotkał się z dużą gościnnością ze strony miejscowej społeczności, która wyraziła szczere podziękowania za polską pomoc, dzięki której polepszą się warunki nauki dla dzieci w tej części PNG oraz warunki pracy i szkolenia lekarzy w szpitalu w Madang. O zaangażowaniu Polski w pomoc rozwojową dla PNG Radca Kijewski opowiedział w wywiadach dla dziennika New Courier oraz lokalnej stacji telewizyjnej Tumbuna TV.

  https://postcourier.com.pg/modilon-receives-bone-drilling-equipment/

  1
  3
  4
  5
  6
  7
  8

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: